پاسخ سوالات مدرسه

28

پاسخنامه دروس مدرسه ….پاسخنامه کلیه دروس به همراه پاسخنامه پایه های دوم-سوم-چهارم-پنجم و هفتم شامل همه دروس ریاضی,فارسی, هدیه آسمانی, مطالعات اجتماعی و ……کتاب کار , فعالیت های در کلاس و ….که در قالب فایل PDFارائه شده است…….


دانلود رایگان – کتاب های پایه اول ابتدائی

22 6

پاسخنامه دروس مدرسه

پاسخنامه دروس پایه دوم ابتدائی​ ​ …

پاسخنامه دروس پایه دوم ابتدائی

پاسخنامه دروس مدرسه……..پایۀ دوم ابتدایی یکی از مهمترین پایه‌های تحصیلی برای دانش‌آموزان است. چرا که دانش‌آموزان پس از گذارندن پایۀ اول ابتدایی که در آن بسیاری از موضوعات با بازی و سرگرمی آموزش داده می‌شد، در این پایه با موضوعات مهم و بسیار جدی مانند روش‌های حل مسأله، مدلسازی ریاضی، انجام آزمایش‌های علمی، گزارش‌نویسی، روان خواندن متن‌های طولانی‌تر و غیره آشنا می‌شوند.

همچنین در این سن دانش‌آموزان ویژگی‌های شناختی خاص خود را دارند که آشنایی با آن‌ها به معلم کمک می‌کند تا روش تدریس کلاس دوم ابتدایی را به گونه‌ای در نظر بگیرد که با این ویژگی‌ها هماهنگی بیشتری داشته باشد.

32 1

پاسخنامه دروس مدرسه

پاسخنامه دروس پایه سوم ابتدائی​ ​ …

پاسخنامه دروس مدرسه………..پایۀ سوم ابتدایی از مهمترین پایه‌های تحصیلی برای دانش‌آموزان است.  در این پایه با موضوعات مهم و بسیار جدی مانند روش‌های حل مسأله، مدلسازی ریاضی، انجام آزمایش‌های علمی، گزارش‌نویسی، روان خواندن متن‌های طولانی‌تر و غیره آشنا می‌شوند.

همچنین در این سن دانش‌آموزان ویژگی‌های شناختی خاص خود را دارند که آشنایی با آن‌ها به معلم کمک می‌کند تا روش تدریس کلاس سوم ابتدایی را به گونه‌ای در نظر بگیرد که با این ویژگی‌ها هماهنگی بیشتری داشته باشد.

دروس شامل : فارسی-ریاضی-علوم-مطالعات اجتماعی-هدیه های آسمانی

33 1

پاسخنامه دروس مدرسه

پاسخنامه دروس پایه چهارم ابتدائی​ ​ …

پاسخنامه دروس مدرسه……….پایه چهارم از مهمترین مقاطع پایه تحصیلی می باشد. آموزش صحیح و اصولی در این پایه از حساسیت بسیاری برخوردار است. در این پایه مطالب درسی به صورت تخصصی تر و پیچیده تری نسبت به سال های قبل ارائه می شود، بنابراین می توان گفت تکرار و تمرین بیشتر در این پایه بسیار حائز اهمیت می باشد.

بهره گیری از حداکثر توانمندی دانش آموزان و استفاده از ابزارهای کمک آموزشی فزایند یادگیری را آسان تر و کارآمدتر میکند، ضمن آنکه پایه چهارم را به یکی از دوست داشتنی ترین پایه ها تبدیل می کند.

اکثر دانش آموزان با شروع تعطیلات نوروزی از کتاب‌های درسی خود فاصله گرفته و نسبت به انجام تکالیف ومرور درس‌های خود بی‌میل هستند و یا برنامه‌ای برای مطالعه نوروزی خود ندارند. داشتن یک برنامه سنگین و غیرواقع بینانه نه تنها نتیجه مثبتی در بر نخواهد داشت، بلکه انگیزه مطالعه را از بین خواهد برد.

31 2

پاسخنامه دروس مدرسه

پاسخنامه دروس پایه پنجم ابتدائی​ ​ …

پاسخنامه دروس مدرسه………دانش آموزان در این پایه پنجم ابتدایی بین 11 تا 12 سال دارن نسبت به مدرسه ترسی ندارند پس کار دبیران و خانواده ها آسان تر است. در این دوره توجه داشته باشید حفظ انگیزه در دانش آموزان بسیار اهمیت دارد. باید تلاش شود شوقش به یادگیری و روحیه جست و جوگر او حفظ شود و پرورش پیدا کند .
در پایه پنجم دبستان دانش آموزان باید برنامه ریزی دقیق را یاد بگیرند که بتوانند کار ها و تکالیفشان را به موقع انجام دهند.  روزی یک ساعت درس های همان روز را بایستی مرور کنند تا در ذهنشان  تثبیت شود.زمان مناسب برای مطالعه از جمله موضوعاتی است كه نظریه های گوناگونی درباره آن ارائه شده و بحثهای زیادی صرورت گرفته است.

هر كس بنا بر تجربه یا تحقیق خود زمان یا زمانهای خاصی را برای مطالعه پیشنهاد می كند. به راستی بهترین زمان برای مطالعه چه موقعی است؟ چه زمانی حافظه توانایی بیشتری برای به خاطر سپاری مطالب دارد؟ در چه هنگامی از شبانه روز، مغز كارایی بالاتری دارد؟ و خلاصه اینكه در چه زمانی باید درس خواند تا بتوان حد اكثر استفاده را از درس و یادگیری برد؟

پاسخ به این پرسشها متفاوت است. عده ای معتقدند شب و خصوصا آخر شب، زمانی مناسب برای مطالعه و یادگیری است و برعكس، عده ای دیگر عقیده دارند كه مناسب ترین زمان برای یادگیری اوایل صبح است.

30 2

پاسخنامه دروس مدرسه

پاسخنامه دروس پایه هفتم متوسطه اول​ …

پاسخنامه دروس مدرسه …….اولین پایه دوره متوسطه اول، پایه هفتم هست. دوره متوسطه اول تفاوت های زیادی نسبت به دوره ابتدایی داره. یکی از تفاوت های این دو، اینه که در دوره ابتدایی آموزش مباحث پایه ای و اصول اولیه زندگی دارای اهمیت بالایی هست و برای ارزشمند نشان دادن این مطالب، نمرات از دوره ابتدایی حذف شده و ارزشیابی توصیفی جایگزینش شده؛ اما در دوره متوسطه، ارزشیابی توصیفی به خوبی نمی تونست درک درستی از وضعیت تحصیلی دانش اموز به ما بده؛ بنابراین ارزشیابی دانش آموزان پایه هفتم به بعد به صورت نمره ای انجام میشه. از تفاوت های سال هفتم با دوره ابتدایی میشه به تنوع دبیران و تفاوت های روش تدریس معلمان با یکدیگر در دوره متوسطه اشاره کرد که اهمیت زیادی داره و ممكنه این تغییر از پایه ششم به هفتم، دانش آموز و خانواده رو در ابتدای سال تحصیلی با چالش هایی روبه رو كنه.

نکته مهمی که خانواده های دانش آموزان پایه هفتم باید بدونند اینه که در این سنین دانش آموزان از دوران کودکی دور و به دوره نوجوانی نزدیک میشن. این دوران تغییرات روحی، جسمی و ارتباطی رو برای دانش آموز به همراه داره که از علت های افت تحصیلی دانش آموز در این پایه محسوب میشه و اغلب اوقات با مراجعه به مشاور متخصص، چالش ها و مشکلات بسیار کمتر میشه…

29 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *