سوالات کنکور …


16 10

سوالات کنکور علوم تجربی-12 سال با پاسخ تشریحی​ ​ …

سوالات کنکور علوم تجربی…..رشته تجربی پر طرفدار ترین رشته در بین دانش آموزان هست و یک تفکر اشتباه در رابطه با این رشته وجود دارد که اگر دانش آموزی از لحاظ درسی قوی هست باید در این رشته شرکت کند اما کاملا اشتباه است چرا که ورود به این رشته نیاز به توانایی های خیلی بیشتری دارد تا اینکه صرفا معدل و نمره بالا باشد .

رشته تجربی علاوه بر رشته های پرطرفدار پزشکی ، دندان پزشکی و داروسازی رشته های بسیار پر کاربرد دیگری هم دارد .

باید بگوییم که بنا بر تاکید سازمان سنجش منبع اصلی کنکور همان کتب درسی آموزش و پرورش هستند.پس برنامه ایی که در آن خواندن کتب درسی حتی کتاب های دروس ریاضی و فیزیک نباشد برنامه ای ناقص است.امید است شما داوطلبین عزیز کنکور تجربی با آمادگی کامل و اشراف اطلاعاتی بالا در کنکور شرکت کنید…استرس مثل سم است….سعی کنید این عادت بد یعنی استرس را ازخود دور کنید…طوری مطالعه و برنامه ریزی کنید که عملا” یک هفته مانده به زمان کنکور همه دروس حتی خلاصه مطالب آن را خوانده باشید…..قبل از کنکور , شرکت در دوره ها آزمون های مختلف می تواند بر سطح آمادگی شما بیفزاید……..داوطلبایی که متقاضی ثبت نام در کنکور تجربی ۱۴۰۲ هستن در صورتی که شرایط ثبت نام کنکور رو داشته باشن باید در زمان مشخص شده وارد سایت سنجش شده و ثبت نام خودشون رو انجام بدن. حتما بعد از اتمام ثبت نام و دریافت کد پیگیری ثبت نام یک نسخه از فرم ثبت نامی تون رو پیش خودتون نگه دارین.پایدار باشید…


18 5

سوالات کنکور علوم ریاضی و فنی -12 سال با پاسخ تشریحی​ ​ …

سوالات کنکور ریاضی و فنی……در اهمیت رشته ریاضی همان بس که بسیاری از علوم و فنون مهندسی , هوا فضا, صنعت و …..بر پایه دانش آموختگان این رشته جذاب می باشد…..هر ساله کنکور سراسری ریاضی مانند آزمون سایر گروه های آزمایشی تجربی، انسانی و … از سوی سازمان سنجش برگزار می شود تا متقاضیان رشته های دانشگاه های سراسری و آزاد با شرکت در این آزمون بزرگ به رقابت پرداخته و بتوانند به نتیجه مطلوب خود دست یابند.

این داوطلبان می بایست جهت موفقیت در کنکور ریاضی و قبولی در یکی از رشته های مورد علاقه خود، ابتدا از تمامی منابع درسی کنکور ریاضی مطلع شده و سپس با توجه به ضریب هر یک از دروس کنکور سراسری ریاضی و نیز اهمیت هر کتاب درسی به مطالعه بپردازند. همچنین، برای زمانبندی دقیق و شیوه مطالعه صحیح لازم است متقاضیان برنامه ریزی صحیحی داشته باشند تا بتوانند طبق یک چارچوب خاص با بهره گیری از کتاب های درسی و تستی کنکور ریاضی درصد های لازم برای هر درس را کسب نمایند.

با توجه به اینکه کنکور سراسری ریاضی در سال جاری در دو نوبت دی ماه و تیر ماه برگزار می شود؛ داوطلبان واجد شرایط ثبت نام می توانند در دو بازه زمانی آبان و فروردین جهت ثبت نام در این دو نوبت کنکور ریاضی اقدام نموده و برای دستیابی به موفقیت طبق برنامه ریزی دقیق و حساب شده تمامی منابع درسی آزمون ریاضی را مطالعه نمایند.


20 1

سوالات کنکور علوم انسانی-12 سال با پاسخ تشریحی​ ​ …

سوالات کنکور علوم انسانی…علوم انسانی یکی از مهمترین رشته ها در کنکور سراسری می باشد که سالانه بسیاری از دانش آموزان این رشته را به عنوان رشته ادامه تحصیل دبیرستان و دوره های آکادمیک خود انتخاب می کنند.

همانطور که از نام این نوشته مشخص است تحصیل در این رشته به اجتماع و زندگی اجتماعی مردم و… به طور کلی مسائل مربوط به کشور و اجتماع می باشد.

به همین دلیل این رشته از حساسیت و اهمیت بالایی برخوردار است و مانند رشته علوم تجربی و یا علوم ریاضی داوطلب باید برای قبولی در رشته های مورد علاقه خود در این مقطع تلاش کند.

شناسایی راه های درست درس خواندن،برنامه ریزی،تست زنی و انتخاب رشته مناسب و اصولی همه و همه از جمله راهکارهایی است که داوطلب باید برای موفقیت در کنکور از آنها استفاده کند.

انتخاب رشته در کنکور انسانی امری است بسیار مهم، عده‌ای از داوطلبان گمان می کنند که بعد از کنکور در این رشته دیگر نیازی به انتخاب رشته دقیق و اصولی نیست در صورتی که این باور کاملاً غلط است چرا که گاه ممکن است داوطلب به دلیل مطلع نبودن از رشته مد نظر وارد حرفه ای شود که به آن هیچ علاقه ای ندارد بنابراین برای انتخاب رشته در رشته انسانی به راهنمایی مشاوری عالی نیاز است.

میزان تاثیر معدل در کنکور ۳۰ درصد می باشد برای دانش آموزان نظام قدیم نمرات امتحانی که به صورت نهایی از مقطع سوم دبیرستان کسب کردن ۲۵ درصد تاثیر و مقطع پیش دانشگاهی ۵ درصد تاثیر گذار خواهد بود؛ اما برای داوطلبین نظام جدید معدل سال یازدهم پذیری ندارد و تمام ۳۰ درصد تاثیر معدل مربوط به امتحانات نهایی مقطع دوازدهم است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *