درآمد زایی از اینترنت-Google Adsense

389

در این مقاله بطور خلاصه و مفید , راهکارهای کسب درآمد دلاری از یکی از بهترین سرویس های تبلیغاتی یعنی تبلیغات گوگل ادسنس را بررسی می نمائیم…

-کسب درآمد از گوگل ادسنس Google Adsense

بدلیل معتبربودن شرکت گوگل , بسیاری از شرکت ها تبلیغات خود را به گوگل می سپارند . در زمانیکه که شما در گوگل ادسنس عضو شوید و گوگل تشخیص دهد که سایت شما به اندازه کافی مفید و خوب باشد , گوگل لینک تبلیغات مرتبط با موضوع سایت شما را در سایتتان قرار می دهید . با هر بار کلیک آن از سوی بازدید کننده , درصد بالایی از سود و درآمد تبلیغ سایت مربوطه ( 45 تا 70درصد از سود ) به شما تعلق می گیرد .

در سایت های کلیکی تبلیغاتی خارجی , در بهترین حالت به ازای هر کلیک , 1 سنت به شما تعلق می گیرد ولی در تبلیغات گوگل در برخی مواقع , به ازای هر کلیک تا یک دلار , شاید هم کمی بیشتر سهم شما می شود.

شاید به جرات بتوان گفت بهترین روش درآمد زایی از تبلیغات اینترنتی مربوط به تیلیغات گوگل ادسنس می باشد .

در همین ابتدا بدون تعارف باید بگوییم اگر به سایت گوگل ادسنس , بطور مستقیم از اکانت ایران مراجعه کنید , بدلیل اینکه IP شما از ایران نمایش داده می شود , گوگل اجازه ثبت نام و دسترسی به آن را نمی دهد.

از آنجاییکه ما ایرانیان باهوش ,همیشه یک راهی برای این مسائل پیدا می کنیم , این موضوع تا حدود زیادی قابل حل می باشد . راه حل استفاده از پراکسی یا همان VPN اختصاصی است . توصیه می شود از برنامه های فیلترشکن اشتراکی استفاده نکنید.بدلیل آنکه هزاران نفر ازآن فیلترشکن عمومی استفاده می کنند . این موضوع سبب شک گوگل و بستن حساب شما می شود.


باید برای ساخت اکانت گوگل ادسنس مراحل زیر را دنبال کنید:

قدم اول: وارد سایت گوگل ادسنس شوید و روی get Started کلیک کنید.

سپس وارد حساب گوگل خود شوید و آدرس وب سایتی را که می‌خواهید تبلیغات در آن نشان داده شود وارد کنید اما اگر هنوز سایتی ندارید، گزینه No site را انتخاب کنید و بعدا آدرس سایت را اضافه کنید.

قدم دوم: کشور محل اقامت خود را انتخاب کنید لازم است توجه داشته باشید که بعدا نمی‌توانید کشور خود را تغییر دهید. بنابراین کشوری را که در حال حاضر در آن زندگی می‌کنید وارد کنید.

قدم سوم: شرایط و ضوابط گوگل ادسنس را بررسی کرده و با آن موافقت کنید.

اکنون حساب ادسنس شما ایجاد شده است! در مرحله بعد باید موضوعی را برای سایت خود انتخاب کنید و برای آن محتوا بسازید.

پس از افتتاح حساب ادسنس، اولین سوالی که مطرح می‌شود، انتخاب موضوع برای محتوای سایت است؛ سایت شما باید یکی از نیازهای کاربر را برآورده کند همچنین باید توجه داشته باشید که محتوای سایت نباید توسط ربات کپی یا نوشته شود.


چند نمونه از موضوعات سودآور گوگل ادسنس:

امور مالی، بیمه و پزشکی: سه موضوع سودآور در گوگل ادسنس هستند و گوگل بیشترین پول را برای آنها پرداخت می‌کند. در ادامه به معرفی چند نمونه از موضوعات تخصصی سودآور می‌پردازیم:
بازی‌های کامپیوتری: یکی از راه‌های تولید محتوا برای بازی‌های کامپیوتری این است که لینک دانلود بازی‌های خاص و به روز را در سایت خود آپلود کنید تا مخاطبان این حوزه برای دانلود بازی‌ها، وارد سایت شما شوند.

ارزهای دیجیتال: گاهی اوقات از ارزهای دیجیتال ناشناخته محتوا تولید کنید، این ارز ممکن است در آینده بسیار محبوب شود و سیلی از مخاطبین را وارد سایت شما کند!

خودرو : آخرین اخبار مربوط به خودروهای جدید , وام خودرو و …

موضوعات و قوانین مربوط به گرفتن وام بانکی

ورزش: ورزش یکی از موضوعات مهم و پرطرفدار با حجم جستجوی بالا است.

گوگل ادسنس انواع مختلفی از تبلیغات را برای تبلیغ کنندگان (یا ناشران) ارائه می‌دهد. هر نوع آگهی مکان مخصوص به خود را برای نمایش دارد و طبیعتاً مبلغ پرداختی به ناشر نیز برای هر کدام متفاوت است.

370

انواع تبلیغات در گوگل ادسنس عبارتند از:

تبلیغات محتوا محور

از تبلیغات محتوا گرا می‌توان برای هدف قرار دادن کاربرانی که در جستجوی موضوع یا محتوای خاصی هستند استفاده کرد، این نوع تبلیغات نرخ ورود به سایت شما را افزایش می‌دهند؛ همچنین لازم به ذکر است که هزینه‌ی این نوع تبلیغ بر اساس هر هزار بازدید به حساب ناشر آن واریز می‌شود.

تبلیغات محتوا‌گرا تنوع بالایی دارند و می‌توانند به صورت بنر‌های متحرک، ویدئو و یا متن و ترکیبی از آنها باشند و کاربران سایت گوگل ادسنس می‌توانند انتخاب کنند که چه نوع تبلیغاتی مثل تبلیغات متنی، تبلیغات ویدیویی یا هر دو در سایت آنها نمایش داده شود

جالب است بدانید که از سال 2012، برای تشخیص تبلیغات گوگل ادسنس، یک نماد خاکستری در زیر آگهی قرار داده شده است.

تبلیغات جستجو محور

در این نوع تبلیغات، گوگل ادسنس به سایت شما این امکان را می‌دهد که تبلیغات مربوط به یک جستجوی خاص را نمایش دهد و 51 درصد از مبلغ تبلیغ را برای ارائه آن دریافت کند. درست است که تبلیغات مبتنی بر محتوا 68 درصد از کل تبلیغات را تشکیل می‌دهند، اما این نوع تبلیغات به دلیل نرخ بالای کلیک، محبوبیت بسیار زیادی دارند.

تبلیغات Page Level

تبلیغات Page Level یکی از تبلیغات گوگل ادسنس هستند که از فناوری بهینه سازی استفاده می‌کند، یعنی تبلیغات را در مناسب‌ترین و پربازدیدترین زمان ممکن به نمایش درمی‌آورد.

تبلیغات مبتنی بر ویدیو

در این نوع تبلیغات، گوگل ادسنس به بینندگان (معمولاً وب سایت‌هایی که ویدیوها را میزبانی می‌کنند) امکان می‌دهد تا تبلیغات ویدیویی را در سایت خود قرار دهند همچنین یک تبلیغ کننده می‌تواند انتخاب کند که در وبسایت خود چه نوع ویدئویی را منتشر کند.


گوگل ادسنس علاقه زیادی به محتوای تخصصی و کاربردی دارد. هم‌چنین نکته‌ی دیگری که علاوه بر تخصصی بودن آن اهمیت دارد، تولید محتوای خاص و منحصر به فرد است چرا که موتورهای جستجوی گوگل بسیار باهوش هستند و معمولا محتوای تکراری را به سرعت تشخیص داده و آن را از نتایج جستجو حذف می‌کنند.

بنابراین لازم است از استفاده محتوای کپی از دیگر سایت‌ها بپرهیزید و از تولید کنندگان محتوای متعهد و کاربلد کمک بگیرید چون اگر گوگل ادسنس متوجه‌ محتوای فیک شود نه تنها دامنه وب سایت، بلکه نام صاحب دامنه نیز در لیست سیاه قرار می‌گیرد و در نتیجه، دیگر نمی‌توانید با وب سایت خود یا وب سایت دیگری تحت نام خود برای گوگل ادسنس ثبت نام کنید.

همچنین محتوای شما باید آنقدر جذاب بوده تا مخاطبین، مدت زمان قابل توجهی را در سایت شما سپری نمایند و حتی شاید از قسمت‌های دیگر سایت شما بازدید کنند.

لازم به ذکر است که هر چقدر که زمان سپری شده مخاطبین در سایت شما بیشتر باشد رتبه‌ی محتوا و سایت شما نیز بالاتر می‎رود.

در زمان ثبت نام و عضویت , گوگل از شما می خواهد که آدرس سایت خود را معرفی کنید .یکی از شرایط پذیرفتن آن این است که زبان سایت شما بایستی از زبان های قابل قبول قوانین ادسنس باشد . متاسفانه زبان فارسی جزو آن گروه نمی باشد . لذا بایستی حتما” یک سایت انگلیسی به گوگل ادسنس معرفی نمایید .

در صورتیکه سایت شما فارسی است راه حل این است که با ” بلاگر ” که مربوط به خدمات خود گوگل است , یک بلاگ انگلیسی مفید در چند دقیقه بسازید و در زمان عضویت آن را به گوگل معرفی کنید . پس از آنکه عضویت شما در ادسنس تائید شد , می توانید لینگ تبلیغات گوگل را در هرسایتی که مایل هستید قرار دهید.

بطور خلاصه چند اصل کلیدی ذیل را در زمان ثبت نام و عضویت در گوگل ادسنس بایستی رعایت کنید:

-حتما با یک فیلترشکن اختصاصی به سایت ادسنس مراجعه کنید .

-در زمان معرفی سایتتان به گوگل , سایت شما حتما” بایستی به زبان انگلیسی باشد .(برای ساخت یک سایت انگلیسی می توانید از خدمات بلاگر استفاده نمایید) بعنوان نمونه وبلاگ ذیل که با بلاگر ساخته شده است را

می توانید ببینید….

12 3

-یک حساب بانکی خارج از ایران و مربوط به خود را به گوگل معرفی کنید . ( در ادامه نحوه بازنمودن حساب خارجی را توضیح خواهیم داد.)

-یک آدرس مجازی و خارج از ایران را به گوگل معرفی کنید . گوگل سود حاصل از تبلیغات شما را به دو روش چک دلاری(که به آدرس شما ارسال می شود) و یا پرداخت مستقیم به حساب بانکی شما , انجام می دهد.

نکته مهم1: به هیچ وجه خودتان روی لینک تبلیغات گوگل در سایتتان , کلیک نکنید . این موضوع باعث بسته شدن حساب شما از طرف گوگل خواهد شد .

نکته مهم 2 : سعی کنید موضوع سایت شما از موضوعات پربازدید توسط عموم باشد.( وام خانه , اتوموبیل , وکالت , لوازم آرایشی و …)

در خصوص نحوه درآمد بهتر از گوگل ادسنس می توانید از سایت دیجیتال پوینت Digital Point کمک بگیرید و با عضویت در این سایت می توانید سوالات خود را راجع به درآمدزایی بهتر از گوگل ادسنس , از مشاوران آن بپرسید .

9 1
15 1

بطور خلاصه می توان گفت ثبت نام گوگل ادسنس با نام و آدرس معتبر انجام می‌شود، اگرچه به دلیل تحریم‌ها ثبت نام در این سرویس برای کاربران ایرانی امکان پذیر نیست، اما مثل همیشه راهی برای دور زدن این تحریم‌ها وجود دارد. یکی از ساده‌ترین راه‌های ثبت نام در گوگل ادسنس، استفاده از آدرس یکی از دوستان یا اقوام ساکن خارج از ایران است.راه حل دیگر

کمک گرفتن از یک مشاور خبره و یا موسسه‌های واسط بین المللی می‌باشد.گوگل ادسنس به محتوا اهمیت بسیار زیادی می‌دهد‌، بنابراین محتوای شما باید کاربردی و بدون کپی برداری از دیگر سایت‌ها باشد. همچنین لازم است تا نکات سئو در سایت شما رعایت شده باشد و کاربرانی که به سایت شما وارد می‌شوند تجربه‌ی کاربری خوبی کسب نمایند و زمان بیشتری در سایت شما سپری کنند تا سایت شما رتبه‌ی بالاتری را به دست آورد.


شرکت های خارجی به 3 روش , درآمد شما را پرداخت می کنند:

1-فرستادن چک به دلار : نیازمند یک آدرس مجازی خارجی و یک حساب بانکی خارج از کشور می باشیم…

2-پرداخت به حساب پی پال شما : پی پال سیستمی مالی است که باعث می‌شود پرداخت آنلاین، ارسال و دریافت پول ساده و ایمن شود…

3-پرداخت مستقیم به حساب بانکی شما: نیاز به یک حساب ابنکی خارج از کشور وجود دارد …

ساخت حساب پی پال برای ایرانیان ممکن نیست، بنابراین به‌منظور استفاده از این سرویس باید از ابزارهای تغییر IP استفاده کنید. در صورتی که پی پال متوجه حضور شما در ایران شود، حساب‌تان را مسدود می‌کند. بایستی همیشه با IP ثابت وارد حساب پی پال شوید تا جلوی مسدود شدن آن را بگیرید.

مراحل ساخت حساب پی پال :

) وارد سایت paypal.com شوید یا اپلیکیشن پی پال را ازطریق گوگل پلی و اپ استور دانلود کنید.

۲) روی گزینه‌ی آبی‌رنگ Sign Up for Free یا Sign Up کلیک کنید.

۳) روی گزینه‌ی Personal Account کلیک کنید.

۴) در ادامه باید اطلاعاتی مانند نام و ایمیل و رمز عبور و آدرس و شماره‌تلفن را وارد کنید. متأسفانه شماره‌ها و آدرس‌های ایرانی در پی پال کاربردی ندارند و برای ساخت حساب پی پال باید شماره‌ای خارجی داشته باشید.

لینک فعال‌سازی ممکن است به ایمیل یا شماره‌ی شما ارسال شود.

۵) پس از تکمیل حساب کاربری پی پال باید حساب بانکی خود را به آن لینک کنید. امکان لینک کردن حساب‌های بانکی ایرانی به پی پال وجود ندارد.

وریفای پی پال ازطریق بخش Summary و سپس Link Your Bank در وب‌سایت رسمی این سرویس قابل انجام است.متأسفانه وریفای کردن حساب پی پال برای ایرانی‌ها ممکن نیست. اگر در خارج از کشور دوست یا آشنایی دارید، حتماً از او استفاده کنید. در غیر این صورت می‌توانید سراغ وب‌سایت‌های ویژه‌ای بروید که وریفای پی پال را در ازای مبلغی مشخص انجام می‌دهند.

با همه این ها اگر باز هم مایلید که حساب پی پال داشته باشید , شرکت های ایرانی وجود دارند که با ایجاد یک آدرس مجازی این کار را برای شما انجام می دهند.( با یک سرچ ساده در گوگل می توانید آنها را پیدا کنید)ولی باز هم می گوییم که ریسک مسدود شدن حسابتان را بایستی در نظر داشته باشید…


باز نمودن یک حساب بانکی خارجی

دو راه برای بازگشایی حساب بانکی خارجی وجود دارد :

1-باز نمودن حساب بصورت حضوری (برای ما ایرانیان , کشورهای امارات و ترکیه بدلیل نزدیک بودن مناسب می باشند.البته اگر امکان سفر داشته باشید. برای بسیاری از ما , این کار مقدور نمی باشد.)

2-بازگشائی حساب بانکی خارجی غیر حضوری

چند شرکت معتبر در ایران وجود دارد که به شما کمک می کند بدون حضور در یک کشور خارجی , یک حساب بانکی با تمامی امکانات آن داشته باشید. (با پراکسی یا همان فیلترشکن اختصاصی )

بعنوان نمونه چند شرکت ذیل را می توان نام برد:

  • شرکت My Master

توسط این شرکت می توانید یک حساب خارجی در یکی از کشورهای مالزی و یا سنگاپور افتتاح نمائید .همچنین می توانید مسترکارت مخصوص خود را هم همراه با حساب خود دریافت نمائید.

. شرکت پرداخت الکترونیکی ققنوس

با این شرکت می توانید یک حساب خارجی در کشور ایتالیا همراه با مسترکارت بازگشائی نمائید .

. شرکت اطلاع رسانی پارس

یک حساب خارجی در یکی از کشورهای امارات و یا ارمنستان می توانید افتتاح نمائید .همچنین مسترکارت یا ویزا کارت مخصوص خود را هم می توان گرفت .

  • شرکت KT Carde
  • شرکت ELcards

توسط این شرکت می توانید یک حساب خارجی در آمریکا افتتاح نمائید .همچنین می توانید کارت اعتباری و ویزا کارت مخصوص خود را هم داشته باشید .


همانطور که در ابتدای متن گفته شد در زمان عضویت در گوگل ادسنس شما بایستی با یک سایت یا وبلاگ کاملا” انگلیسی ثبت نام نمائید . بعد از پذیرفتن ادسنس , لینک تبلیغات گوگل را در هر سایتی (فارسی یا انگلیسی ) می توانید قرار دهید .

361 1

در صورتیکه سایت ندارید می توانید با امکانات Google blogger استفاده کنید و در مدت حداکثر نیم ساعت یک بلاگ انگلیسی برای خودتان طراحی کنید . در ساخت بلاگ نیازی نیست که هزینه دامنه و هاستینگ را به شرکت عرضه کننده هاست پرداخت کنید و کاملا” رایگان می باشد .

برای ایجاد محتوای آن هم می توانید چند مقاله انگلیسی از سایت هایی که مجوز داده اند برداشته و در بلاگ خود کپی کنید .حل می بینید که در مدت کمتر از 2 ساعت یک بلاگ حرفه ای و به زبان انگلیسی دارید .

در زمان عضویت , همین بلاگ انگلیسی را به گوگل ادسنس مععرفی می کنید و پس از تائید , لینک تبلیغات گوگل را در هرسایتی چه انگلیسی و یا فارسی قرار می دهید.

البته در نظر داشته باشید برای تبلیغات گوگل , کلا” سایت انگلیسی بهتر از سایت فارسی است و گوگل وقتی می بیند که سایت شما به زبان انگلیسی است بهترین تبلیغات خود را که مرتبط با موضوع سایت شما است , در سایت شما قرار می دهد.

البته اگر سایت فارسی دارید , می توانید قسمتی از سایت خود را به زبان انگلیسی تبدیل کنید (قسمتی که می خواهید تبلیغات گوگل را درون آن قرار دهید ) و آن را به گوگل معرفی کنید. پس از تائید عضویت شما در Google Adsense , تبلیغات گوگل را در آن قسمت انگلیسی قرار دهید .ماندد سایت ذیل که از این ترفند بهره برده است…

370 1

کلام آخر :

اگر واقعا” مصمم هستید که از سود تبلیغات گوگل ادسنس بهره ببرید , بدانید که این کار برای ما ایرانیان امکان پذیر است . البته اگر در این راه کوشش و پشتکار داشته باشید و از شکست ها نهراسید . شکست ها راه رسیدن به موفقیت های بزرگ هستند………………………موفق و پایدار باشید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *